FARKINDALIK (MINDFULNESS) ŞİMDİ VE BURADA

İş yaşamı için düzenlenen çokça eğitim verilmekte. Bunların bazıları, oldukça faydalı olmasına rağmen, birçoğu uzun süredir birbirini tekrar eden nitelikte.

Gerçekten alınan eğitimler, seminer salonları terk edildiğinde de etkinliğini sürdürüyor mu?

Farkındalık (Mindfulness) özünü bin yıllardır ayakta duran Zen geleneği ve uygulamalarından alarak, modern bilim ile kanıta dayalı güvenilir ve bugünün ihtiyaçlarına yönelik bir sistem içine oturtulmuştur. Farkındalık (Mindfulness) eğitimleri, sadece bir kaç saatlik bir dinleti olmaktan öte, günlük hayatta kullanılabilecek uygulamalarla örülür.  Bu bağlamda, kurumlara ve çalışanlara yönelik programlarımız, konu her ne olursa olsun, Farkındalık (Mindfulness) üzerine odaklanarak yapılandırılmış çalışmalardır.

İşleyişlerine göre İş yerinde Farkındalık (Mindfulness) Programlarımız

• Tadımlık Seanslar – Kuruma ve çalışanlarına özel, 1-100 kişilik ve bir saatlik Farkındalığa (Mindfulness) Giriş eğitimi. Bu eğitimde Farkındalığın (Mindfulness) bilimsel temelleri ve etkileri öğrenilir. Katılımcılar Farkındalık (Mindfulness)  çalışmalarından örnekleri uygulama imkanı bulurlar. Farkındalık (Mindfulness) ile tanışan katılımcılar, edindikleri bilgiler ışığında karar vererek 4 ya da 8 Haftalık Atölyelerimize devam edebilirler.

Koç Sistem ile yaptığımız, Farkındalık (Mindfulness) Gözüyle Mutluluk Eğitimi görüntülerine ulaşabilirsiniz.

• Yarım veya Tam Günlük Atölyeler – Bu atölyeler, katılımcıların Farkındalığı (Mindfulness) daha geniş kapsamlı olarak anlamalarına imkan verir. Ayrıca Farkındalığın (Mindfulness)  temel pratiklerini deneyimleyen katılımcılar, bu uygulamaları günlük hayatlarında devam ettirme fırsatına da sahip olurlar.
• Minimum 4 Haftalık Program – Bu program içeriğine göre 1-2 saatlik 4-8 oturumdan oluşur. Oturumlar haftada bir, daha kısa veya uzun zaman dilimlerinde gerçekleştirilebilir. Katılımcılar deneyimli bir eğitmen eşliğinde Farkındalık (Mindfulness)  bilimini, tekniklerini ve şifasını günlük hayatlarında nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Bu oturumlar iş yerinizde günün herhangi bir saatinde gerçekleştirilebilir. Katılımcılar Farkındalıkla (Mindfulness)  ilgili harekete geçmeleri için cesaretlendirici günlük epostalar ve hafta içi egzersizleri alırlar.

Bu programlardan birine örnek olarak İş Yerinde Farkındalık Temelli Stres Azaltma Programı (Mindfulness Based Stress Reduction Programme) içeriğine bakabilirsiniz.

• Farkındalıkla Derin Dalış Eğitimleri – İki gün süren bu eğitim, katılımcılara Farkındalığa (Mindfulness) dair daha derin bir anlayış kazandırır. Katılımcılar Farkındalığın (Mindfulness) temel tekniklerini öğrenirler. Böylelikle, hem iş hem de ev hayatında kendilerine ve başkalarına destek olacak donanıma sahip olurlar.
• Farkındalık (Mindfulness) Arınma ve Bir Araya Gelme Kampları- Haftasonu ya da 3-5 gün arasında süren, kamplara özel seçilmiş mekanlarda, Farkındalık (Mindfulness) Terapileri oturumları, beslenme, yoga ve diğer bedensel çalışmaların bütünlüğüyle, çalışanlara hem motivasyon, hem stresten arınma, hem de ilişkileri tekrar inşa etmek için berrak bir zemin sunar.
• Bireysel Danışma- Kişinin çalışma konumu ya da bireysel ihityaçlarına göre özel bir program yapılır ve bu noktadan itibaren bireysel görüşmelerle devam edilir.

Atölye programlarımızın içeriği, süresi ve sıklığı kurumunuz çalışanlarına özel ve uygun olarak yapılandırılabilmektedir.

Daha fazla bilgi ve iş yerinize uygun bir program ayarlamak için bizimle iletişime geçin: info@psikolojikesneklik.com

Programlarımıza Kimler Katılabilir?

• Daha fazla yaratıcılık ve netlik isteyen yöneticilier
•  Kalıplaşmış yargıların ve düşüncelerin üstesinden gelmek ve karmaşık durumları daha iyi anlamak isteyenler
• Yüksek düzeyde stres yaşayan bireyler ve gruplar
• Çalışma arkadaşlarıyla ve müşterilerle daha etkili iletişim kurmaya ihtiyaç duyanlar
• Ekiplerindeki çatışmaları azaltmak için etkili tekniklere ihtiyaç duyan yöneticiler
• Organizasyon değişikliklerini ve küçülmeleri yapmak durumunda olanlar
• Daha üretken ve daha dikkatli olmak isteyenler
• İşinden ve hayatından daha memnun olmak isteyen herkes