Süresi: 6 oturum, haftada bir gün iki saat

Grubun Yapısı: 20-50 yaş aralığındaki kadınlarla küçük bir grup. Katılımcıların bütün oturumlara katılımları beklenmektedir.

Katılım: Atölyelerimizi duyuru ve önceki etkinliklerden takip edebilir, süregelen atölyeye veya sonrakilere kaydınızı yaptırabilirsiniz: info@psikolojikesneklik.com

Yaşam akışınız içinde geride bulanık kalan duygu ve düşüncelerinizle daha net bir şekilde iletişime geçebileceğiniz bu atölye, kendinize ve içinde bulunduğunuz duruma yakından bakma olanağı sunar. Kadın Atölyesi aracılığıyla ruhsal dünyanıza kısa bir yolculuk yaparak, farkında olmadığınız veya kısmen farkında olduğunuz duygularınızı ve çatışmalarınızı görebilir, kendinizle ilgili önemli meseleler üzerine çalışmak için bir adım atabilirsiniz.

Kadın olmanın her kadın için ayrı bir kişisel anlamı vardır. Kadın olmak yaşam boyu sürer. Kadınlık, kadın olarak yaşayış, yaşam döngüsü boyunca tekrar tekrar şekillenir. Kendinizi anlamaya başlamak, hem şimdiki yaşamınızı hem de geleceğinizi şekillendirmenize yardımcı olur.

Kişiye özgü duygusal yaşantıları da içeren psikolojik deneyimler ve kadınların nasıl olması gerektiğine dair toplumsal analizler ve kültürel belirlenimler iç içe geçerler ve böylelikle her kadın kendi kişisel hayat deneyimlerini yaşar.

Kadın Atölyesi aile, toplum, ilişkiler veya kariyer gibi hayatın çeşitli alanlarında kadınca yaşanan deneyimleri içerir. Bu deneyimlerin kişiye özgü psikolojik ve kültürel anlamlarıyla birlikte duyguları da paylaşmayı ve beden, özgüven, öfke ve kendini ortaya koyuş biçimi gibi konuları işlemeyi amaçlar. Oyun, resim çizim, beden ve nefes çalışmaları gibi çeşitli aktivitelerle desteklenen atölye oturumları sözel paylaşımlarla sürdürülür.

Kadın Atölyesi’nin faydalarından bazıları;

- İçinde bulunduğunuz duruma bakabilmenize yardımcı olabilir.
- Kendinizle ilgili önemli meseleleri keşfetmeniz için yol gösterebilir.
- Aktiviteler aracılığıyla, farkında olmadığınız veya kısmen farkında olduğunuz duygularınızı ve çatışmalarınızı görmenizi sağlayabilir. 
- Psikolojik olarak güçlenmeniz ve kendinize güveninizi arttırmanız için neye ihtiyacınız olduğunu bulmanıza yardımcı olabilir.
- Atölye çalışması keyifli olabileceği gibi rahatlatıcı bir ortamın paylaşılmasına da imkan verir.